Jak se postarat o auto před létem?

Praktické rady

Přidal josef, dne 22. 05. 2023,  0x


Existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste se postarali o své auto před létem:

1. Zkontrolujte stav pneumatik - Ujistěte se, že pneumatiky mají dostatečný vzorek a správný tlak. Zkontrolujte také stav rezervy.

2. Zkontrolujte stav chladícího systému - Ujistěte se, že chladící kapalina je čistá a dostatečná. Zkontrolujte také stav hadic a chladiče.

3. Zkontrolujte stav oleje - Ujistěte se, že motorový olej je čistý a má správnou hladinu. Pokud je potřeba, vyměňte olej.

4. Zkontrolujte stav brzdového systému - Ujistěte se, že brzdová kapalina je čistá a dostatečná. Zkontrolujte také stav brzdových destiček a kotoučů.

5. Zkontrolujte stav akumulátoru - Ujistěte se, že akumulátor je plně nabitý a bez koroze na svorkách. Pokud je potřeba, vyčistěte svorky a případně vyžádejte kontrolu akumulátoru v autoservisu.

6. Zkontrolujte stav stěračů a ostřikovačů - Ujistěte se, že stěrače jsou v dobrém stavu a správně čistí sklo. Zkontrolujte také stav ostřikovačů a případně doplňte kapalinu do nádržky.

7. Zkontrolujte stav světlometů - Ujistěte se, že všechny světlomety fungují správně a mají správné nastavení.

8. Zkontrolujte stav klimatizace - Ujistěte se, že klimatizace je plně funkční a dostatečně chladí vzduch.

9. Upravte interiér - Vyčistěte interiér auta od prachu a nečistot. Ujistěte se, že máte dostatek ochranných předmětů (např. sluneční clony) pro ochranu interiéru před sluncem.

10. Upravte exteriér - Umývejte pravidelně auto, abyste odstranili nečistoty a chránili lak před UV zářením. Ujistěte se, že máte dostatečnou ochranu (např. vosk) pro ochranu laku před sluncem a dalšími vnějšími vlivy.

Pokud máte jakékoli pochybnosti nebo se nejste jisti, můžete se obrátit na odborníky v autoservisu, kteří vám poskytnou další informace.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.