Jak pečovat o filtr pevných částic u dieslových motorů?

Nezařazené

Přidal josef, dne 17. 07. 2023,  0x


1/ Pravidelné jízdy na dálnici: Pro správnou regeneraci DPF je důležité pravidelně provádět jízdy na dálnici nebo rychlostní silnici. Při vyšších rychlostech se dosáhne dostatečné teploty výfukových plynů, která umožní samoregeneraci filtru. Doporučuje se pravidelně vyhledávat situace, kdy můžete dostatečně zahřát motor.

2/ Vyhněte se krátkým jízdám: Pokud jezdíte převážně po městě nebo kratší vzdálenosti, dochází k nedostatečnému zahřátí výfukových plynů, což může vést k ucpání DPF. Pokud je to možné, zkuste kombinovat kratší cesty do delších jízd na dálnici, abyste umožnili regeneraci filtru.

3/ Používejte kvalitní motorové oleje: Správný výběr motorového oleje je důležitý pro správnou funkci DPF. Doporučuje se používat motorové oleje s nízkým obsahem síry (Low-SAPS), které jsou speciálně vyvinuty pro vozy s DPF. Tyto oleje minimalizují tvorbu popílku a usnadňují regenerační proces.

4/ Sledujte kontrolky: Pokud se rozsvítí kontrolka motoru nebo kontrolka DPF, je to signál, že je potřeba provést diagnostiku a případně servisovat filtr pevných částic. Nedodržování tohoto varování může mít za následek poškození DPF.

5/ Pravidelná údržba vozidla: Pravidelná údržba vozidla je důležitá pro správnou funkci DPF i celého motoru. Dodržujte doporučené intervaly pro výměnu oleje, filtračních prvků a dalších součástí motoru.

6/ Omezte používání nesprávných paliv nebo aditiv: Používání nízké kvality paliva nebo aditiv s vysokým obsahem síry může způsobit poškození DPF. Snažte se vybírat kvalitní paliva, která splňují předepsané normy.

7/ V případě problémů vyhledejte odbornou pomoc: Pokud máte podezření na problémy s filtrem pevných částic nebo se rozsvítí kontrolky, je vhodné vyhledat odbornou pomoc ve specializovaném autoservisu.

Je důležité dodržovat tyto tipy pro správnou péči o DPF a pravidelně monitorovat jeho stav, aby byla zajištěna optimální účinnost a životnost filtru.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.