Jak levně postavit garáž

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 21. 03. 2017,  0x


Ne každý má výhodu vlastní garáže. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří ji nevlastní, sami určitě uznáte, že by se někdy hodila. Povětrnostní podmínky a počasí mohou poškodit lak automobilu, což by dokázalo rozčílit nejednoho řidiče. Naštěstí ale řešení existuje i v případě, kdy si nemůžeme dovolit nákladnou stavbu. Chcete vědět, jak na to?

Podle čeho se rozhodnout?

Ještě před tím, než začneme stavět, se musíme pořádně zamyslet. Klíčovými faktory zde bude pochopitelně velikost garáže a materiál, který chceme použít. Nejlepším řešením je rozhodovat se vždy podle vozu, který v ní budeme ponechávat. Je tedy předem jasné, že SUV bude potřebovat více prostoru než třídveřový hatchback. Materiál pak samozřejmě vybíráme na základě toho, jak moc potřebujeme ochránit vůz před klimatickými podmínkami. Pokud se jedná o zbrusu nový automobil, výběr rozhodně nepodceňujeme a vsadíme na nejodolnější variantu, kterou je zdivo. Jestliže ale vlastníme starší vůz, který může být anebo nemusí být tzv. na dojetí, vystačíme si s dřevěnou budkou, jejíž střechu pokryjeme plechem, aby mezi spáry nepronikl sníh ani kapky deště.

Jak na dřevěnou garáž

Vytvořit budku o čtyřech stěnách se střechou není opravdu nic složitého. Stlouct prkna k sobě zvládne úplně každý a postavit garáž pak nebude problémem pro průměrného kutila. Pokud máte navíc k dispozici a především zadarmo surové dřevo, náklady se podstatně zkrouhnou s tím ale, že si jej budete muset předem sami opracovat, což celý proces stavby výrazně prodlouží. Jestliže ale budete muset materiál kupovat, dřevěná prkna vás na průměrnou budku vyjdou v řádech pár tisíc. Pokud se ale rozhodnete pro betonovou podlahu, kterou chce většině kutilů, je třeba počítat s výrazným podražením.

Rady při stavbě garáže

Pokud plánujete budovat zděnou garáž, nejprve si musíte vyběhat povolení ke stavbě na úřadech a bohužel ani není předem zaručeno, že bude vše schváleno. Následně se můžete vrhnout na kopání základů. Během stavby ale musíte dodržovat pravidla, které stanovila vyhláška.

Betonová garáž potřebuje větrání, aby se v ní neusazovala přebytečná vlhkost. Nemusíte stavět okno, stačí neuzavíratelné průchodky ve zdi. Pro jedno vozidlo, bez ohledu na to, zdali je osobní či nákladní, je automaticky předepsána větrací plocha o velikosti 2,25 metrů čtverečních. Garáž by navíc měla být využívaná pouze jako úschovna vozu, i když ji většina řidičů a majitelů využívá i jako dílnu nebo sklad. Přesto v ní nesmí být uchovávány žádné hořlavé látky bez ohledu na to, jaký materiál byl pro výrobu použit.

Rychle řešení, když garáž potřebujete ihned?

Pokud náhodou vaše peněženka skrývá něco přes sto tisíc, nemusíte se s nějakou stavbou vůbec trápit. Existují tzv. garáže na klíč, které si objednáte prostřednictvím internetu, a již podstavené vám budou dovezeny a následně jeřábem přeneseny na příslušné místo.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.