GPS navigace do mobilu bez internetu zdarma - porovnání

Praktické rady

Přidal leprikon, dne 13. 06. 2017,  0x


S příchodem letních měsíců nastává období letních dovolených. Hodně Čechů v tomto období napěchuje své auto až po střechu a vyrazí s rodinou či přáteli strávit pár volných někam dále než k Mácháči. K tomu, aby jízda v zahraničí probíhala hladce a bez problémů, potřebuje tři věci - auto v perfektním stavu, dostatek pohonných hmot a fungující navigaci, kterou lze používat v offline režimu.

Také už se vám blíží dovolená? Konečně zase vyrazíte na pár dní pryč někam daleko od domova. Odpočinete si od všedních starostí a načerpáte nové síly. Ať už vyrážíte k moři, do hor nebo plánujete parádní roadtrip po celé Evropě, hodit se vám bude pár tipů na osvědčené GPS navigace do mobilu bez internetu a nejlépe zdarma.

Google Maps, Mapy.cz a Waze - nejlepší online navigace 

Ačkoliv tento článek je primárně zaměřené na offline navigace, jeden menší odstavec věnujeme i navigacím, které nelze používat bez přístupu k internetu. Asi nejlepší a nejoblíbenější navigace v tomto směru nabízí Google Maps a Mapy.cz od Seznamu.cz. U Mapy.cz jsou skvěle hodnoceny i turistické a cyklistické mapy v ČR a dalších zemích Evropy.

Další často doporučovanou navigací je mobilní aplikace Waze kombinující navigaci a sociální sítě. Uživatelé aplikace se vzájemně upozorňují na uzavírky, kolony, stavební práce, nehody i policejní hlídky. Díky tomu se řidiči snáze vyhnou všem problematickým úsekům a do cíle dorazí rychleji.

Nejlepší offline GPS navigace do mobilů

Při cestách do zahraničí je málokdo ochotný platit drahý datový roaming. Papírové mapy jsou také dávno “out”. Cestovatelé se shání po navigacích fungujících bez přístupu k internetu. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů na nejvíce využívané offline GPS navigace do mobilních telefonů.

Pokud se některou z nich rozhodnete využít, nezapomeňte se s ní před odjezdem důkladně seznámit. Nejde pouze o ovládání a menu. Často také zjistíte, že musíte stáhnout potřebné mapové podklady,  což bývá velmi náročné na přenos dat a potřebovat budete wi-fi. Jakmile sednete do auta, bude pozdě. Některé aplikace vyžadují stažení i různých doplňků (např. navigující hlas).

HERE

Mobilní aplikace HERE původně vyvinula slavná finská Nokia a patří k oblíbeným GPS mobilním navigacím, které lze používat online i offline. Kromě navigace uživatelé mohou využívat další informace jako informace o provozu (uzavírky, nehody, objížďky apod.), jízdní řády a další. Navigovat se můžete nechat různými hlasy - vybrat si můžete nejen pohlaví, ale i různé jazyky. Mapové podklady jsou ke stažení zdarma a celá Evropa zabere cca 11 GB. Dopředu si můžete naplánovat cestu z místa A do místa B. Bohužel nelze nastavit průjezdní body.

OFFLINE MAPS

Mobilní aplikace, která ke svému provozu nepotřebuje přístup k internetu. Ten je nutný pouze pro aktualizaci aplikace a stačení mapových podkladů. Při prvním spuštění si nejprve vyberete jazyk aplikace a jazyk mluvčího. Mapové podklady zaberou o něco málo místa než v případě předchozí aplikace. Vybrat si můžete pouze mapy zemí, které potřebujete (např. Česká republika, Německo, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko či Itálie, plánujete-li dovolenou u moře).

Velkou výhodou u této aplikace je “plánovač”. Předem si můžete naplánovat cestu do cílové destinace včetně všech průjezdních bodů. Plán cesty lze jednoduše měnit a upravovat i v průběhu cesty. Všechny cesty s ukládají do “historie”. To znamená, že v případě opakovaných cílů není nutné je vyhledávat pokaždé znovu.

Aplikace Offline Maps je velmi jednoduchá, co se týče vzhledu i ovládání. Pokud očekáváte propracovanou grafiku, budete zklamaní. Na druhou stranu je její ovládání velmi intuitivní a aplikace vás bez problémů dovede do cíle. Užitečnou funkcí je vyhledávání “POI”, což jsou tzv. body zájmu jako kempy, benzínové pumpy, bankomaty, obchody či restaurace v blízkém okolí zadaného cíle.

SYGIC GPS NAVIGACE A MAPY

Také tato mobilní GPS navigace nepotřebuje přístup k internetu. Využívá vysoce kvalitních mapových podkladů od společnosti TomTom, která se specializuje na výrobu automobilových navigací. Používání aplikace je rovněž zdarma, na rozdíl od přecchozích aplikací však musíte zaplatit za stažené mapy.

Mezi hlavní výhody této GPS navigace do mobilních telefonů bez internetu zdarma patří kvalitní mapy a jejich bezplatná aktualizace několikrát do roka, navigace offline, hlasová navigace, informace o dopravní situaci (hledá rychlejší trasu), upozornění při překročení nejvyšší povolené rychlosti, dynamická navigace v pruzích a zobrazení křižovatek, návrh alternativních tras, zadávání adres pouhých zkopírování a vložením, navigace pro chodce i turistické atrakce a stejně jako u Offline Maps můžete snadno vyhledávat body zájmu.

Zajímavou funkcí, kterou má Sygic i Offline Maps je HUD nebo Head-UP Display. Telefon stačí položit na palubní desku vozidla a údaje o cestě lze sledovat přímo na odrazu na skle. Pro řidiče je to velmi praktická funkce, jelikož nemusí neustále uhýbat pohledem ze silnice, aby zvládal sledovat navigaci. Samozřejmě je vhodné mít telefon umístěný na protiskluzové podložce.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.