Frangivento Charlotte Roadster - extravagantní vůz se zabudovaným akvárkem

Technika a design

Přidal zdeneknovy, dne 11. 04. 2018,  0x


Máte pocit, že aktuální nabídka supervozů je absolutně nezajímavá, nudná a fádní? Tak právě pro vás jsme objevili specialitu na čtyřech kolech v podobě extravagantního supersportu od neznámé italské automobilky Frangivento. V kabině má totiž velmi netradiční výbavu - opravdové akvárium s živými rybkami.

Uznáváme, že tento supersport rozhodně není pro každého. Ocení jej zejména ti, kteří mají hodně netradiční vkus na auta a zároveň zbožňují moře. A také ti, kterým nevadí za něco takového utratit téměř 40 milionů korun (1,5 milionů Eur). Podle italské automobilky, který s tímto speciálem vyšla na trh, současné vozy potřebují nejen výstřední vzhled, ale také kus živé přírody. V tomto případě volba padla na živé mořské rybičky.


Designér Giorgio Pirolo se inspiroval středomořím

Slova fádní, nudné nebo nezajímavé rozhodně nelze použít u vozidla Frangivento Charlotte Roadster. Jeho designér upustil uzdu své fantazii na plno a nechal se inspirovat slunečným středomořím a jeho plážemi. Připomínat jej má nejen ono akvárium, ale i celý interiér, ve kterém využito především dřevo, kůže a alcantara. Exteriér má zase svým trojúhelníkovitým tvarem připomínat ostrov Sicílii.

Pro obležení byla využitá luxusní dýha Tout Bois W3 a kožené čalounění do Atelieru. Ovládací prvky jsou vyrobené z ryzího stříbra. To platí také pro převodovku, která byla vyrobena známou italskou klenotnickou firmou Zampieri 1828.

Výsledkem má být dojem moderního loftu obklopeného vodní hladinou. Podle automobilky se cestující budou při jízdě cítit, jako kdyby se potápěli přímo v moři. Dojem ještě více umocní akvárium, ve kterém plavou rybky Nemo a Dory, a na jehož dně bude umístěná láhev se jmény všech, kteří se na vzniku tohoto “skvostu” podíleli.


Opravdu extravagantní elektromobil

Netradičně vyhlížející Frangivento Charlotte Roadster pohání elektrický motor s akumulátorem o kapacitě 70 kWh a s výkonem 885 koní (660 kW). Z nuly se na stovky dostane za 2,6 vteřiny a prohánět se může rychlostí až 350 km/h. I s mořským akváriem váží něco málo přes 1500 kg.

Poněkud diskutabilní je označení roadster, k němu má tento model daleko. Jedinou společnou vlastností je totiž odnímatelný střešní panel. Vhodnější by bylo označení kupé se vzhůru se vyklápějícími dveřmi.

Pokud bychom se odvážili tento výtvor hodnotit, plusové body by určitě získal designér za bujnou fantazii. Ten se svého úkolu ani trochu nezalekl a vytvořil něco, co nemá na současném automobilovém trhu obdoby. Nechme se překvapit, čím nás tato italská automobilka překvapí příště.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.