Fiat Stilo kombi - recenze

Technika a design

Přidal nicolaus, dne 21. 11. 2016,  0x


Přemýšleli jste o koupi auta Fiat Stilo Multiwagon, ale nevíte co od něj očekávat? Nebo vás prostě jen zajímá tento vůz? Pojďme se společně podívat na to, jaké jsou jeho plusy a mínusy.

Jaké má plusy?

Stilo nemá moc pěkný design na to, že je to italské auto. Verze se 103 a 110 kW (140 a 150 koní) jsou opravdu silné a propůjčují Stilu ve všech karosářských variantách opravdu skvělou dynamiku. Velkou výhodou tohoto vozu je ale nadprůměrný vnitřní prostor, zejména u verze kombi. Měří 4,5 m a na výšku má přes metr padesát. Díky velkému prostoru je vhodný ke stěhování nábytku nebo ho využijeme při cestování. Motoristé uvádějí, že Fiat Stilo Multiwagon má příjemně nízkou spotřebu. Hodí se i na delší trasy a dálnice.

Lepší výbavové linie nás jistě potěší svými skvělými prvky výbavy. Mezi tysto prvky patří zejména skvěle fungující dvouzónová klimatizace s  velkým chladicím boxem, velmi dobré rádio, tlačítko „City" (slouží ke změně citlivosti posilovače řízení). Mezi další výhody tohoto vozidla patří zcela jistě dostupnost a přijatelná cena náhradních dílů, také menší atraktivita pro zloděje.

Pořizovací cena ojetého Multiwagonu se uvádí už od 40.000,- pro rok výroby 2001. Ojetý novější model z roku 2008 pak seženeme za 80.000,-.

Mínusy tohoto vozu

Ne všechny materiály uvnitř jsou nejkvalitnější. Kromě palubovky se to týká všech ostatních plastů v interiéru. Zpracování interiéru je tedy spíše podprůměrné, což je škoda. Sedadla jsou velká a pohodlná, ale nejde se zavděčit všem a pro příznivce sportovnějšího a pevnějšího posezu to není to pravé. U verzí se silnějšími motory by se ale hodily spíše sportovnější provedení sedadel.

Podvozek je průměrný. Mínusem je velká odtažitost řízení. Stilo není sportovním vozidlem a tak přejezdy nerovností nejsou zrovna elegantní. Budete si muset zvyknout na poněkud hlučnější motor. Po zatížení má vozidlo nižší výšku světel.

Závadovost

Vozidlo je téměř nezávadové. Mezi nejčastější závady pak patří: problémy s palubní elektronikou, koroze výfuků (proti ní se můžeme ochránit se zinkovou barvou na výfuky, zmíněnou ve starším článku ,,nejlepší barva na výfuky"), vůle v přední nápravě, problémy s geometrií, netěsnosti motoru a palivových vedení, nefunkční nastavení sklonu světlometů.

Jaký je závěr?

Kvůli pověsti značky je i přes své kvality na trhu dost podhodnoceno, takže se často stává velmi dobrou nabídkou.

Zkrátka koupit Fiata je sice risk, ale tento se vyplatí.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.