Ferrari F12 TRS - unikátní Ferrari za 85 milionů korun

Garáž nejlepších vozů

Přidal svetremozavod, dne 18. 11. 2018,  0x


Peníze nejsou všechno štěstí na světě, ale mít jich opravdu hodně, také není špatné. Zvlášť, když byste si u Ferrari chtěli objednat exkluzivní model jenom pro sebe. Jeden takový si nechal před čtyřmi lety vyrobit neznámý fanoušek této italské automobilky. Za osmdesátpět mega mu Ferrari vyrobilo luxusní dvanáctiválec Ferrari F12 TRS. 


Říkáte si, že zaplatit 85 milionů korun za auto je fakt úlet. Byť se jedná o luxusní sportovní vůz od Ferrari, který má pouze jeden jediný člověk na světě. Vždyť pro většinu lidí je velký problém koupit si auto za “pouhých” půl milionů korun. A ještě jej splácí několik let, než bude opravdu jejich. Na druhou stranu, pokud těch milionů na svém účtu máte dost, tak je to přece v naprostém pořádku. Rozhodně s takovým vozem naděláte více parády než s originální registrační značkou “PR3DAT0R” za desítku ;)


Ferrari F12 TRS - jediný na světě

Na začátku léta 2014 Ferrari oznámilo v tiskové zprávě, že z dílny vyjelo speciální Ferrari F12 TRS vyrobené na zakázku. Kochat se jím bude moci pouze jediný člověk, který si jeho výrobu objednal a zaplatil. O ceně Ferrari oficiálně nepsalo, ale toto konkrétní Ferrari prý vyšlo na 4,2 miliony dolarů, což je více než 85 milionů korun.


Unikátní krasavec Ferrari F12 TRS vychází z modelu Ferrari F12 berlinetta, ale bez střechy. Skutečným vzorem ale je legendární model Ferrari 250 Testa Rossa z roku 1957. K vidění byl na přehlídce Ferraro Cavalcada na Sicílii, která je bohužel určená pouze pro klienty italské automobilky. K mání jsou fotografie z této akce a případně fotky původního modelu. Stačí použít trochu představivosti a nejen fanouškům Ferrari a luxusních sportovních vozů se zatají dech.


Ferrari F12 TRS má pod kapotou 740 koní

Od Ferrari se očekává pouze to nejlepší a za 80 milionů by to nejlepší mělo být. Vůz pohání výkonný dvanáctiválec o objemu 6,3 litrů a výkonem 740 koní (544 kW) s točivým momentem 690 Nm. Na 100 km/h se vůz dostane za neuvěřitelných 3,1 vteřin. To už žaludek slušně pohoupe každému, kdo na takové zrychlení není zvyklý. Na 200 km/h se Ferrari F12 TRS dostane za 8,5 vteřin. Maximální rychlost se pohybuje kolem 330 km/h, oficiální číslo ale není známo.


Velmi zajímavým detailem je okno na kapotě, díky kterému si můžete prohlédnout alespoň část motoru s rudě lakovanou hlavou válců. Vůz má poměrně agresivní tvary, příď je ostře tvarovaná a na kapotě se nachází otvory usměrňující vzduch do boku karoserie. Záď rozvíjí tvar písmene T. Nechybí sytě červený lak v odstínu Rosso Corsa.


Máme pro vás úžasný tip, jak utratit přebytečných 80 milionů korun a více. Zavolejte do Ferrari, kde vám s tímto menším problém rádi pomohou.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.