Corbelatti Missile - překoná italská střela 500 km/h?

Technika a design

Přidal americacar, dne 28. 02. 2018,  0x


Už za pár dní bude zahájen již 88. ročník ženevského autosalónu. Jednou z hodně očekávaných novinek, které zde budou představeny, je hypersportovní automobil Corbelatti Missile, který údajně zvládne jet rychlostí 500 km/h. Překoná světový rekord nebo se stane dalším zapomenutým sporťákem?

Tento nádherný kousek si budete moci přehlédnout od 8. do 18. března v Ženevě za pouhých 350 Kč. Přesně tolik stojí vstupenka na tento nejznámější evropský autosalón. Že vám název auta Corbelatti Missile nic neříká? Nebojte se, nic vám neuniklo. Za tímto projektem totiž nestojí žádná ze známých automobilek, ale italská rodinná firma, která se zabývá výrobou šperků a zlatnictvím. Tentokrát se rozhodla stvořit pravý klenot na čtyřech kolech.

Kdysi byla bájnou metou rychlost 300 km/h. Tu už se podařilo překonat dávno, stejně jako rychlost 400 km/h. Pozor, stále se bavíme o produkčních autech, ne závodních speciálech. Do této skupiny patří například Bugatti Chiron, Hennessey Venom či Koenigsegg Agera RS. Novou metou je 500 km/h a pokusí se ji překonat dosud neznámý hypersporťák Corbelatti Missile.

Corbelatti Missile - rodí se nová hvězda?

Pokusů vyrobit nejrychlejší produkční auto na světě bylo, je a bude hodně. Spousta projektů se nedočká ani hotového auta a skončí na papíře nebo v počítači jako pouhá vzpomínka. Corbelatti Missile patří mezi dokončené projekty, které se pokusí o své štěstí. V první řadě chce dosáhnout rychlosti 482 km/h a v ideálním případě trumfnout hranici 500 km/h.

Jak jej na výstavě poznáte? Pokud si předem neprohlédnete fotky, hledejte rudý velmi nízký hypersportovní vůz s oblými tvary. Je dlouhý 4 670 mm a vysoký pouze 117 cm. Na první pohled silně připomíná slavné sportovní vozy v 60. letech (např. Alfa Romeo Tipo 33 či Ferrari 330 P4). Jediným rozdílem je odlišné logo. Vůz má 20” kola a karbon-keramické brzdy s kotouči o průměru 394 mm. Z karbonu je vyrobeno i jeho šasi a karosérie.

Nový přírůstek mezi hypersportovními vozy pohání vidlicový osmiválec s objemem 9 litrů a neuvěřitelným výkonem 1 825 koní (1 342 kW). V současné době neexistuje žádný jiný motor s větším objemem. Nejblíže k němu má Viper s objemem 8,4 litrů. Škoda, že k mání jsou jen počítačové ilustrace.

Nejrychlejší auta na světě (alespoň prozatím)

Bugatti Chiron 

Hennessey Venom F5  


Koenigsegg Agera RS - drží aktuální světový rekord 444,6 km/h 

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.