Co dělat, když svítí kontrolka poruchy motoru automobilu

Nezařazené

Přidal claudia, dne 8. 10. 2021,  0x


S některými problémy se setkáme víceméně v procesu každodenního používání auta, například se rozsvítí kontrolka poruchy motoru automobilu. Jak bychom se s ohledem na tuto situaci měli s tím vypořádat? Rozsvícení kontrolky poruchy indikuje, že v určitém systému je abnormalita. Pokud jde o konkrétní poruchu, je třeba ji interpretovat pomocí počítačového detektoru. Každá značka automobilu má svůj jedinečný chybový kód.

Pokud kontrolka poruchy motoru svítí, neznamená to, že motor nepracuje. Za prvé, pokud svítí kontrolka poruchy, je nutná kontrola a údržba. Pokud máte čas, je nejlepší okamžitě zkontrolovat, ale pokud to není příliš pohodlné, můžete dočasně zpomalit a zkontrolovat a opravit, když máte čas Tato metoda ošetření je použitelná pouze v případě, že motor nemá zjevnou poruchu.

Existuje mnoho důvodů, proč se kontrolka selhání motoru rozsvítí, ale jsou rozděleny hlavně do následujících tří kategorií:

1. Drobné poruchy; motor nemá zvlášť zjevné poruchy. Podle informací o detekci počítače a dalších inspekcí se zjistilo, že došlo k určité poruše, která neovlivňuje normální jízdu nebo má malý dopad. Je třeba ji objevit a vyřešit včas. Například snímač sacího tlaku je vadný.

2. Závažné závady; takové závady lze pocítit pouhým okem a jízdními zkušenostmi a vážně ovlivnit běžný provoz motoru a je třeba je neprodleně opravit. Například výkon motoru je zjevně nedostatečný, což je pravděpodobně problém kyslíkového senzoru.

3. Falešná chyba: Chybový kód je nahlášen, ale funguje normálně. Je možné, že určitá operace je mimo kontrolní rozsah počítače. Chybový kód, který počítač vrací, lze nejprve odstranit a poté zjistit, zda chybový kód stále skáče.

Kontrolka poruchy motoru svítí. Pokud není zjevná chyba, obvykle je v pořádku být opatrný a jet nízkou rychlostí. Pokud však má motor zjevné poruchy, jako je extrémní abnormální hluk, silné chvění nebo kouř z motoru, nesmíte jet po silnici. Nejlepší je kontaktovat opravnu a počkat na záchranu.Read more at: formal dresses australia | knee length cocktail dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.