Chevrolet Monza SS: Mladý designér oživil slavné jméno

Technika a design

Přidal raketaktom, dne 15. 03. 2018,  0x


Monza je název slavného závodního okruhu ve střední Itálie, kterému se také přezdívá “katedrála rychlosti”. Není divu, že název okruhu s oblibou využívají automobilky pro své výtvory. Mezi ty patřilo také sportovní kupé Chevrolet Monza SS ze 70. let. A nyní se na scéně objevila nová moderní Monza. Na co se můžeme těšit?

Zatím se jedná o digitální návrh amerického studenta designu Utsava Shahma, který popustil uzdu své bujné fantazii. Jak se mu to povedlo, posuďte sami. S původní Monzou, která měla spíše evropské parametry, jej nemá smysl porovnávat. Nový design je naprosto odlišný. Výsledkem usilovné práce mladého designéra je supersport vyrobený z karbonových vláken. Dočká-li se reálné podoby, skvělý bude zejména na okruzích.


Nový koncept podpořil General Motors

Někteří šťouralové se možná zeptají, proč byl koncept nazván Chevrolet Monza SS, když s původní autem nemá de facto nic společného. Na původní Corvettu odkazují pouze dva pruhy na kapotě. Možná za tím stojí pouze obdiv k tomuto úžasnému autu. Dokonce jej designér ani neměl za inspiraci. Tu představovala zejména Mazda MX-5, dále Toyota Prius, koncepční vozy Vision GT ze série závodních her Gran Turismo, Rezvani Beast a další speciály.  

Velkou podporu získal designér od společnosti General Motors, která s největší pravděpodobností uvažuje o výrobě vlastního sportovního speciálu s hybridním pohonem. K dispozici je nejen digitální verze, ale i maketa vyrobena v měřítku 1:3.


Stane se Monza jízdenkou do Evropy?

Chevrolet na evropském trhu už hezkou řádku let nepůsobí. Důvodem byla snaha ubrati konkurenci automobilce Opelu. Jenomže Opel nyní přechází pod PSA a Chevrolet uvažuje o návratu. Tomu by jistě hodně pomohla překvapivá novinka, jakou nový Chevrolet Monza SS rozhodně je. Má vysoce elegantní tvary a přitom působí “příjemně” agresivním dojmem. Výroby se asi jen tak nedočkáme, ale kdo ví, třeba nás americká automobilka v brzké době přece jen mile překvapí.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.