Americké trucky

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 27. 09. 2016,  0x


Pokud už jste někdy byli v Americe, určitě jste zaregistrovali, že styl života je v lecčems od toho evropského odlišný. Platí to i pro motorový průmysl. Všeobecně platí, že americká auta vypadají jinak. Výjimkou nejsou ani americké trucky, tahače a nákladní auta. Díky globalizaci se rozdíly mírně smazávají, u nákladních aut se Americe daří zachovat určitou osobitost.

Americké trucky jsou chloubou svých majitelů, zejména to platí pro klasické, bohatě chromované a individuálně upravované modely. Tyto tradiční a klasické trucky budí největšího pozornosti mezi fanoušky nákladních aut i mezi laiky a dokonce bývají vnímány i jako jeden ze symbolů Ameriky. Které jsou ty nejobdivovanější?

Ptáte se, proč v Evropě nejsou k viděni klasické americké trucky s předsazenou kapotou motoru? V řadě evropských zemí, Česku nevyjímaje, je omezená maximální délka soupravy. Větší kapota znamená menší návěs a méně nákladu. Proto evropští přepravci dávají přednosti nákladním vozům s tzv. trambusovou kapotou.

Kenworth W900 legenda mezi americkými trucky

Typickým představitelem amerických trucků je majestátně vyhlížející Kenworth W900, který mezi nákladním vozy znamená totéž jako Harleye mezi motocykly. Na trh byl první model uveden již v roce 1961 a během pár se stal jedním z nejpopulárnějších vozidel. V roce 1964se ho prodalo více než 2000 kusů. Například v roce 1979 byl Kenworth W900 vybrán pro nadrozměrnou přepravu vysoce výkonného magnetu vážícího přes 107 tun. Pro tento účel byl použit speciálně upravený model.

Peterbilt 379 v hlavní roli Transformers

Dalším oblíbeným modelem je Peterbilt 379. Pokud jste fanouškem filmové série Transformers, pak právě tento model představoval v prvních třech dílech vůdceautobotů Optima Prime. Značka Peterbilt byla založená v roce 1939 a od roku 1958 se stala součástí koncernu Paccar, do kterého patří i zmiňovaná značka Kenworth. První model Peterbilt 379 se na silnicích objevil v roce 1987 a stál se vlajkovou lodí této značky a typickým představitelem amerických trucků až do roku 2007, kdy byl nahrazen novým modelem Peterbiltem 389.

Freightliner klasika mezi trucky

Mezi tradiční výrobce amerických trucků patří i společnost Freightliner, jež je součástí skupiny Daimler Trucks. Společnost byla založená v roce 1931, přičemž první nákladní vozidla byla vyrobena ve 40. letech. Mezi modely najdeme klasické modely s předsazenou kapotou, ale především modely s trambusovou budkou řidiče, které vyváží do celého světa včetně evropských zemí. Mezi oblíbené modely patří například Freightliner Classic, Cascaida, Columbia a další.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.