7 TOP aut od japonské Toyoty

Garáž nejlepších vozů

Přidal blaznivystarous, dne 2. 10. 2018,  0x


Japonská Toyota je druhá největší automobilka na celém světě. Je známá tím, že vyrábí spolehlivé, úsporné a velmi odolné vozy. Z továrních linek vyjíždí malé městské vozy, prostorná rodinná auta, nejlepší off-roady, rychlé sportovní speciály a v posledních letech i ekologická hybridní auta. Pojďme se podívat na modely, která jsou podle nás ta nej. 

1. Toyota AA

Původně byla Toyota továrnou na výrobu tkalcovských strojů. Zaměření společnosti změnil zakladatelův syn Kičiro Tojoda ve 30. letech 20. století. V roce 1936 z výrobní linky sjel první vůz značky Toyota AA. Vůz poháněk šestiválcový motor o objemu 3,3 litru a inspiroval například americkou automobilku Chrysler. Celkem se vyrobilo 1404 kusů.


2. Toyota BJ (Toyota Land Cruiser)

První off-road s pohonem všech čtyř kol Toyota byl vyroben v roce 1951 pro potřeby armády a policie. Kromě silného motoru o objemu 3386 cm3 a výkonu 82 koní měl vynikající jízdní vlastnosti. Aby to výrobce dokázal, nechal vůz pod taktovkou řidiče Ichira Taidy dojet na hoře Fuji až do výšky 2390 m.n.m. Off-road se nakonec ujal nejen u policie a armády, velký zájem o něj projevily zásobovací firmy, lesní správa a další.


3. Toyota Hilux

Hilux je první pick-up, který Toyota představila ve své historii a proslavil se jako absolutně nezničitelný vůz. Kromě toho, že je to nejpopulárnější pick-up od Toyoty vůbec, je to dokonce druhým nejprodávanějším modelem vůbec. Vyrábí se od roku 1968 a za 50 let prodeje se Hiluxu prodalo přes 18 milionů kusů.


4. Toyota Corolla

Nejprodávanější a nejpopulárnější vůz světa je právě Toyota Corolla, která se vyrábí od roku 1966. Jednalo se o vůz střední třídy a celkem se vyrobilo 45 milionů kusů tohoto vozu. K mání byl a stále je hatchback, sedan i MPV. Spolehlivější vůz prý neexistuje.


5. Toyota Celica

Celica se objevila v roce 1970 a jednalo se o sportovní vůz s pohonem na zadní nápravu. Vůz se vyráběl až do roku 2006 a dočkal se sedmi generací, přičemž každá nová generace byla lepší, výkonnější a modernější. Závodní varianta je zatím nejúspěšnější v celé závodní historii značky Toyota.


6. Toyota Supra

Sportovní čtyřmístné kupé Toyota Supra se vyrábělo v letech 1978 až 2002 a vycházelo právě z úspěšného modelu Celica. První generaci Supry poháněl výkonný šestiválcový motor o výkonu 145 koní. Její obliba vzrostla zejména díky “hlavní roli” ve slavném americkém filmu Rychle a zběsile, kde si zahrál model čtvrté generace s výkonem 324 koní.


7. Toyota 2000GT

Ve filmu se proslavil také model Toyota 2000GT, který měl konkurovat modelům jako Aston Martin GTs či Jaguar e-Type. Mohl jet rychlostí až 218 km/h a na stovku se dostal za pouhých 8,6 sekund. Vůz se vyrábí od roku 1968 a zahrál si v bondovce Žiješ jenom dvakrát se Seanem Connerym v hlavní roli. Pro něj musel být dokonce vyroben speciální kus, protože se do standardního model nevešel.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.