5 TOP nejoblíbenějších retro aut

Garáž nejlepších vozů

Přidal retrocar, dne 2. 05. 2018,  0x


Retro design letí a výjimkou není ani automobilový průmysl. Spousta automobilek proto přišla s nabídkou aut, která připomínají “staré dobré” časy. Ne každé se povedlo, proto jsme vybrali 5 aut, která zaujala a získala si uznání nejen kvůli pěknému vzhledu.

Nissan Figaro - cool městské auto

Vzhledem Nissan Figaro připomíná bouřlivá 60. léta. Vyrobeno však bylo v 90. letech a tomu odpovídá vybavení a interiér. Malé Figaro má jako každý správný Nissan turbo, kožený interiér, stahovací střechu a nechybí ani přehrávač CD. Japonská automobilka jich na trh poslala pouze dvacet tisíc. Každý, kdo si jej tehdy chtěl pořídit, se proto musel zúčastnit loterie, která určovala, kdo si auto bude moci koupit, a kdo má smůlu.


Mini Cooper - sporťák v kapesním balení

Neexistuje příliš malých aut, která si získala takovou oblibu jako právě Mini Cooper vycházející z legendárního auta Mini, které si vydobilo slávu v 60. letech uplynulého století. Malé módní auto s líbivým vzhledem v sobě ukrývá prémiové sportovní autíčko zaručující dostatek zábavy za volantem. Retro vzhled celý zážitek z jízdy dokonale podtrhuje. Není divu, že se nový Mini Cooper od roku 2001 vyrábí už ve třetí generaci a zájem je o něj stále ohromný.


Fiat 500 - pro milovníky pravého retra

Nový a neskutečně rozkošný Fiat 500 se v sériové výrobě objevil v roce 2007 při příležitostí padesátiletého výročí od zahájení prodeje původní pětistovky. A byl to velký úspěch. Designáři totiž důsledně zachovali všechny stylistické prvky původního modelu, které podpořili v 50. a 60. letech oblíbenými pastelovými tóny. Retro není pouze vnější vzhled, ale i interiér obnovené legendy mezi malými městskými automobily. Pro ty, kteří dávají přednost svižné jízdě, je určený model Abarth. Oblíbená je i verze se stahovací plátěnou střechou.


BMW Z8 - reinkarnace slavné 507

Supersportovní BMW 507 se vyrábělo v letech 1955 až 1957 a okamžitě se stalo hitem. Oceňován byl zejména jeho čistý a elegantní vzhled. Pětsetsedmičkou se vozil i slavný Elvis Presley, který si jej zakoupil v Mnichově. Nové fasicnující BMW Z8 má stejně geniální vnější tvary a naprosto dokonale zpracovaný interiér. Nejeden automobilový znalec se nechal slyšet, že BMW Z8 jezdí lépe než Ferrari Modena. A to už je co říct.


Dodge Challenger Hellcat - moderní muscle car

Moderní retro auta vždy vychází ze starších aut, jejichž slávu se snaží obnovit. V případě tohoto modelu se Mustang rozhodl nejen obnovit zaniklou kategorii tzv. muscle cars, ale posunout ji o ještě další level dál. Pro automobilové fanoušky nový Dodge Challenger Hellcat představuje auto, které se samo o sobě jednou stane legendou, na níž se bude za pár desítek let vzpomínat stejně, jako se dnes vzpomíná na jeho předchůdce.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.