5 tipů na klasická auta, která nezruinují rodinný rozpočet

Veteráni a historie

Přidal kamilrotor, dne 5. 04. 2018,  0x


Staré Porsche, Mercedes či Ferrari ze 60. let patří mezi nejvíce žádané veterány. Tedy alespoň mezi milionáři. Není divu, vždyť jsou neskutečně nádherná. Ne každý má ale pod matrací našetřené miliony až miliardy korun, aby si takový veteránský skvost mohl dovolit. Naštěstí existují i klasická auta, která nestojí majlant, a přesto mají ohromné kouzlo. 

Na paškál jsme si vzal hned pětici aut, která nejsou nechutně drahá a neohrozí rodinný rozpočet o nic méně než nákup nového či ojetého auta. Pobavíme se o dostupných (tedy relativně dostupných) veteránech, která sice nejsou zadarmo, ale dovolit si je může i obyčejné smrtelník. V mnoha případech se dokonce jedná o lepší auta , jen prostě neměli to štěstí (naštěstí pro nás), že se nestali miláčky davů.

VAZ 2101 - ruské dvojče Fiata 124

Za málo peněz hodně muziky. Fiat 124 byl ve své době druhým nejprodávanějším autem hned po Volkswagen Golfu. U nás není k sehnání na rozdíl od jeho ruského licenčního dvojčete, které je známé pod označením VAZ 2101. Zhruba za 25 000 Kč, což je téměř legrační částka v případě veterána, získáte klasický půvabný italský vůz ze 60. let. Kromě nízké pořizovací ceny vás potěší tak super nízká spotřeba a nedostatky si na tomto voze snadno opraví každý nadšenec do veteránů.


Renault R8 - šikovný lidový vůz

Na první pohled to není žádný exkluzivní sporťák. Na druhý si za zhruba 50 000 Kč pořídíte velice hravé, zábavné a obratné autíčko, se kterými si užijete spousty srandy zejména na pořádně klikatých silnicích. Vzhledově sice neoslní, a proto dokáže hodně překvapit více než slušnými sportovními jízdními vlastnostmi. Tento model se dovážel také k nám, a při troše snahy lze narazit na zachovalý kus za velmi slušnou cenu. A náklady? Nízké. Drahé mohou být náhradní díly.


Mercedes W114/W115 - klasika mezi klasiky

Ani pravý Mercedes nemusí být určený pouze zbohatlíkům. Tento model pochází ze 60. letech, kdy letěly přední světlomety umístěné “na stojáka”, chromované rámečky a naprosto úchvatný volant s chromovaným mezikružím. Jelikož se jedná o sedan, ceny jsou přijatelné a pohybují se od 100 000 do 200 000 Kč. Za pár korun získáte jednoduchého a spolehlivého veterána, který vás ještě nějaký ten pátek povozí.


Chevrolet Corvair - americká vzpomínka na italská kupé

Toto krásné auto neuspělo z jednoho prostého důvodu. Chtělo konkurovat slavnějšímu Fordu Mustangu. A právě to je pro nás to dobrou zprávu. Díky tomu si můžete tento veterán připomínající kombinaci staré dobré ameriky a italského kupéčka cca za 200 000 Kč v případě čtyřdvéřového hardtopu. Pokud byste zatoužili po kupéčku, připravte si zhruba půl milion korun. V tomto případě počítejte i vyššími provozními náklady.


Datsun Z - sportovní kupé z Japonska

Nemáte na Porsche 911? Kupte se stejně krásné a kvalitní auto za méně peněz a při jízdě se dočkáte stejného požitku. Přesně to splňuje japonské sportovní kupé Datsun Z. Cenově jsou nejvíce dostupné verze 2+2 kupé 260Z a 280Z. Ale i dražší 240Z za 750 000 je vlastně docela levná auto v porovnání s vyhlášenými veterány.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.