5 + 1 aut, která se proslavila na stříbrném plátně

Garáž nejlepších vozů

Přidal jiricekcar, dne 29. 01. 2018,  0x


Které auto se vám vybaví jako první, když se řekne film? Nás jich napadlo hned 5 a dokonce i jedno bonusové navrch. Zatímco některé filmy proslavily auta v hlavní roli, jindy proslavilo film auto. Pojďme se společně pokochat naším žebříčkem nejslavnějších filmových aut.

1. Krotitelé duchů a ECT 01 (1969)

Kdo by neznal jeden z nejoblíbenějších filmů 60. let? Ač se jedná o starší film, jistě mladí i starší vzpomenou na auto, ve kterém krotitelé duchů proháněli šílené a bizarní duchy. Auto, které vypadalo jako z jiné planety a vzdáleně připomínalo kombinaci sanitky a pohřebáku (když to nestihne sanitka, však už víte). Základem filmového ECT 01 byl Cadillac Miller-Meteor Hearse/Ambulance z roku 1959. Stačilo přidat ploutve vedle bočních oken a podivnou výbavu a legendární auto bylo na světě.

2. Škoda 110 Supersport jako Upír z Feratu (1981)

To by bylo, abychom nezmínili také slavné české filmové “upírské” auto Škoda 110 Supersport. Na první pohled sice připomíná spíše Favorit, ve skutečnost to bylo to nejlepší, co v té době bylo k mání. Koncept Škoda 110 Supersport s výkonem 104 koní a maximální rychlostí 210 km/h byla veřejnosti představena již v roce 1971 v závodu Rally Vltava. Kromě hlavní role Upíra z Feratu se auto mihlo také ve snímku Zítra vstanu a opařím se čajem.

3. K.I.T.T. z Knight Rider (1982)

Současná generace třicátníků a více si jistě vzpomenou na dnes již kultovní seriál Knight Rider, kde v hlavní roli vedle Davida Hasselfoffa v roli samotářského bojovníka Michaela se zločinem hrál mluvící hypermoderní sporťák Kitt. Sice se nejedná o film, ale seriál, své místo v tomto žebříčku si tento na svou dobu podařený seriál určitě zasloužil.

4. Návrat do budoucnosti v podobě DeLorean DMC-12 (1985)

Futuristicky vyhlížející auto si o svou roli v populárním sci-fi filmu z 80. let doslova řekl. DeLorean DMC-12 prostě vypadal jako auto, které zrovna přicestovalo z budoucnosti. Velkou měrou za to mohl neobvyklý nerezový vzhled auta. Podle fanoušků filmové trilogie Návrat do budoucnosti se jedná o nejúžasnější auto, které se objevilo na stříbrném plátně.

5. Aston Martin DB5

Tak tohle stříbrné gétéčko můžeme směle označit za největšího filmovou legendu na čtyřech kolech. Aston Martin DB5 si totiž zahrál hned v několik slavných filmech a to zejména po boku nejslavnějšího britského agenta Jamese Bonda. Vidět jej můžeme například ve filmech Goldfinger, Thunderball, Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Casino Royale, Skyfall, Spectre, The Cannonball Run a Chyť mě, když to dokážeš. V posledním filmu si jej pořídil Leonardo di Caprio, který si zahrál opravdu šikovného podvodníka.

Bonus na závěr - Batmobil

Batmobil je absolutně úžasné auto, které ocení zejména fanoušci filmů o superhrdinovi. Brázdit ulice ho sice jen tak neuvidíme, přesto do našeho žebříčku patří. Na stříbrném platně se vystřídalo už několik Batmobilů. Tím úplně prvním se stal výstavní model Lincoln Futura z roku 1955.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.